Serie B, 32. forduló

serie_b_logoA Serie B csapatai számára a válogatott szünet alatt sem volt megállás, s az elmúlt hétvégi forduló után az Empoli előnye immár öt pont az első helyen, így egyre jobb úton halad az élvonalbeli visszatérés felé.

A listavezető Empoli tovább növelte előnyét a táblázat élén, miután vasárnap délután 1-0-s győzelmet aratott a Pescara otthonában. A toszkánok egyetlen találatát az utolsó három forduló mindegyikén eredményes Alfredo Donnarumma szerezte, aki évadbeli 18. találatával három gólra megközelítette a Serie B góllövőlistáját vezető klubtársát, Francesco Caputót. A Pescara legnagyobb egyenlítési lehetőségét Pettinari puskázta el az első félidő végén egy kihagyott büntető formájában. Az újonnan kinevezett Massimo Epifanival továbbra is minden egyes hazai meccsét elvesztette a Pescara, amely a 14. helyen egyre közelebb sodródik az osztályozóhoz, miközben a november óta veretlen Empoli előnye öt pont a Serie B első helyén.

A második helyezett Frosinone nem bírt a sereghajtó Ternanával, és házon kívül gól nélküli döntetlent játszott. Az esélyesebb Ciociari a mérkőzés jelentős részében fölényben játszott, több komoly lehetőséget kialakított, de a győztes találatot képtelen volt bepofozni, így az utolsó hat fordulón belül immár harmadszor értek el döntetlent, miközben csak egyetlen meccset tudtak megnyerni. A pocsék passzban lévő sereghajtó helyzete az egy ponttal semmit nem javult, az umbriaiak lemaradása jelenleg nyolc pont az utolsó bennmaradó helytől.

A válogatott játékosait nélkülöző Palermo rendkívül simán, 4-0 arányban intézte el a Carpi együttesét. A gólgyártást az immár angol csapatok érdeklődését is kiváltó Igor Coronado szerezte büntetőből a 18. percben, majd a szicíliaiak markáns fölénye a térfélcserét követően újabb találatok formájában mutatkozott meg. A csapattársak távollétében csatárposzton bevetett brazil karmester a szünet után újabb két találatot szerzett, és pályafutása során első ízben ért el mesterhármast a Serie B-ben, valamint Andrea La Gumina is eredményes tudott lenni, Rolando pedig két találathoz előkészítőként járult hozzá. A Rosanero hat pont lemaradásból követi az éllovas Empolit, és már csak egyetlen pontra van a második helyen újra botló Frosinonétól, amelynél egyel kevesebb mérkőzést játszott. Eközben a Carpi két győzelem után jókora pofonba szaladt bele, és a kilencedik helyen távolabb került a playoff-szerepléstől.

A Serie B 32. fordulójának szombat esti összecsapásán a Bari 3-0-s győzelmet aratott a Brescia ellen. Tíz perc sem telt el a mérkőzésőlb, amikor az utoljára októberben eredményes Riccardo Improta egy lendületből megeresztett lövéssel talált be. Az első félóra végeztével Karamoko Cissé növelte tovább a pugliaiak előnyét Nene remek lekészítését követően, majd a végeredményt az első két találatnál előkészítést vállaló Nene gólja alakította ki az összecsapás 54. minutumában, aki egy jobbról érkező beadást bombázott a hálóba. Az elmúlt három fordulóban csak döntetlent elérő Bari ezzel az ötödik helyen visszatért a győztes ösvényre, miközben a Brescia osztályozós helyre hátrált.

A hétvége élmezőnybeli rangadóján a Venezia 2-1-re győzött a Cittadella ellen. Két venetói csapat csörtéjéből az első félóra végeztével éppen a Cittadella korábbi játékosa, a januárban megszerzett Gianluca Litteri góljával került lépéselőnybe a Venezia. A szünet előtt tovább növelhették volna a vezetést a hazaiak, azonban Simone Bentivoglio hibázott a büntetőpontról. A kihagyott lehetőség megbosszulta magát, ugyanis a folytatásban nem sokkal később Andrea Arrighini találatával egyenlítettek a vendégek. Tíz percig volt azonban csak döntetlen az állás, és a rutinos Alexandre Geijo újra a velenceieket tolta előrébb, amely végül elég volt a vendéglátók üdvösségéhez. A három ponttal a hatodik helyezett Venezia egyetlen pontra megközelítette a negyedik pozíciót birtokló Cittát, amely nála egyel több fellépésen van túl.

A Parma csapata 0-1-es hátrányból aratott 3-1-es győzelmet a Foggia ellen egy remek mérkőzésen. A 4000 fős szurkolótábor által elkísért vendégek már az első negyedórán belül létszámhátrányba kerültek Giuseppe Loiacono sportszerűtlensége révén, ennek ellenére kisvártatva Fabio Mazzeo őket juttatta előnyhöz szezonbeli 13. góljával. Ráadásul a Foggia a folytatásban tíz emberrel is rendkívül bátran játszott, biztosan őrizték előnyüket a félidőben. A fordulás után a Parma Calaio és Baraye beállításával egyre nagyobb nyomást tudott helyezni a vendégekre, és végül az utolsó húsz percen belül a veterán Emmanuele Calaio jóvoltából megérkezett az egyenlítő találat. A Ducali érthető okokból ellenfele fölé nőtt fizikálisan a hajrában, így a befejező tíz percen belül Luca Siligardi és Fabio Ceravolo találataival a három pontot is be tudták gyűjteni. A fontos hazai győzelemmel a Parma az utolsó rájátszást jelentő, nyolcadik helyet tartja, a Foggia pedig a 13. pozícióban 7 ponttal van lemaradva a playoffról.

1-1-es döntetlen született a Serie B 32. fordulójának vasárnap esti zárómeccsén a Cesena és a Perugia csapatai közt. Az első játékrészben nem esett gól, majd a szünet után alig tíz perc elteltével a házigazda Andrea Schiavone révén került lépéselőnybe, de kisvártatva az umbriaiak mestere, Roberto Breda pályára küldte Cristian Buonaiutót, aki bő öt perccel a becserélését követően kiegyenlítette a találkozó állását. Az utolsó húsz percben pedig már nem történt változás, a csapatok megosztoztak a pontokon. A Perugia zsinórban öt győzelem után ezzel a döntetlennel tartja pozícióját a hetedik helyen, míg a Cesena az újabb remivel továbbra is csak az osztályozós zónában szerénykedik a Brescia csapatával kézen fogva.

A Serie B 32. fordulójának szombati nyitómeccse 1-1-gyel zárult a Spezia és az Ascoli között. A táblázaton előkelőbb helyen álló házigazda az első félidő hajrájában a rutinos Luca Mora könyöklése miatt tíz emberre fogyatkozott, ennek ellenére a 70. percben Guido Marilungo szöglet utáni fejeseével a liguriaiak kerültek lépéselőnybe. Sőt, sokáig tartani is tudták a minimális vezetést, azonban az Ascoli elkeseredett rohamai a hajrában célt értek, a hosszabbítás pillanataiban Ignacio Lores Varela lőtte be az egyenlítést érő találatot. A tizedik helyen tanyázó Spezia sorozatbeli ötödik meccsén sem tudott győzni, míg újabb pontszerzésével az Ascoli a 21. helyet birtokolja.

Négy fordulón belül immár a harmadik győzelmét aratta a Novarát 1-0-ra verő Salernitana alakulata. A salernóiaknak már az első félidőben két kényszerű cserét kellett végrehajtaniuk Pucino és Di Roberto elvesztésével, azonban végig aktívabban játszva, a 60. percben a csapatkapitány Alessandro Tuia pontrúgást követő fejesével bevitték a három pontot érő találatot. A néhány hete még a kiesés szele által érintett Salernitana a jó sorozatának köszönhetően a 12. helyre kapaszkodott fel, az edzőváltás ellenére tovább gyengélkedő Novara a 16. helyen pedig már csak egyetlen ponttal előzi meg az osztályozós helyeket.

Újabb rendkívül fontos győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Virtus Entella gárdája, amely a Parma után most a Cremonesét múlta felül 1-0 arányban. Az idegenbeli győzelem alkalmával a liguriai csapat már az első tíz percen belül eredményes volt Leonardo Gatto jóvoltából. A hátralévő 80 percben a cremonaiak elképesztő lehetőségeket puskáztak el, összesen 25 kapura lövéssel operáltak, melyből kilenc alkalommal védenie kellett Iacobucci kapusnak, és minden esetben meg is tette azt. A korábban a playoffért küzdő Tigrisek immár tíz forduló óta veretlenek és a 11. helyen egyre messzebb kerülnek a rájátszástól, ha így folytatják akkor lassan hátra felé kell nézelődniük. Ezzel szemben a Virtus Entella egymást követő két fontos sikerrel az osztályozós pozícióból most lépett fel a legutolsó bennmaradást jelentő, 17. helyre.

A Pro Vercelli és az Avellino egymás elleni alsóházi mérkőzése 0-0-s végeredménnyel ért véget. A hazaiak meddő mezőnyfölénye az eredményben végül nem mutatkozott meg, Claudio Morráék próbálkozásai rendre kudarcba fulladtak. A felek közt ezzel megmaradt a hatpontos differencia a campanaiak javára, akik továbbra is a 15. helyet birtokolják, míg a Vercelli maradt a kieső zóna legelőkelőbb helyén.