Serie B, 17. forduló

serie_b_logoA Serie B elmúlt hétvégi fordulóját követően három csapat áll azonos pontszámmal a másodosztály élén, a Bari és a Palermo pontvesztéseiből a Parma profitált a legtöbbet.

A Parma csapata három második félidei találat jóvoltából 3-0-ra diadalmaskodott a Pro Vercelli ellen szombat délután. A második játékrész elején a vendégek soraiból Dramane Konate jutott a kiállítás sorsára Baraye ziccerben való lerántását követően, melyet a Ducali villámgyorsan kihasznált két góllal Roberto Insigne megpattanó szabadrúgása és Manuel Scavone révén, majd a végeredményt a rendes játékidő utolsó percében a csereként beálló Francesco Corapi állította be egy jól helyezett lövéssel. A Sonkások ezzel beérték az élen a forduló előtti listavezető Bari gárdáját, és jobb gólkülönbséggel eléjük is kerültek, míg a Vercelli az újabb vereségével a kieső zónába süllyedt.

Az eddigi éllovas Bari csapata meglepetésre 3-1-re kikapott a közel két hónapja nyeretlen Virtus Entella otthonában. A liguriai gárda már az első félidőben kétgólos előnyt épített magának Andrea La Mantia és Michele Troiano találata révén. A Galletti a második felvonás során mindent megtett a felzárkózás érdekében, és Cristian Galano szezonbeli 11. gólja által minimálisra csökkentették a lemaradást, ám alig négy percre rá az Entella visszaállította a megnyugtató különbséget, amikor éppen a korábbi Bari-játékos Giuseppe De Luca tudott eredményes lenni. A hajrá pillanataiban a vendégek kapusa Alessandro Micai a kiállítás sorsára jutott, az eredmény pedig már nem változott. A Bari rosszabb gólkülönbségével visszacsúszott a második helyre a Parma mögé, a nyolc nyeretlen fellépés után újra diadalmaskodó Virtus pedig a 15. helyre küzdötte fel magát.

Az egyetlen szombati kora esti összecsapáson nem született találat a Palermo és a Venezia közt. A Rosanero mindkét félidőben közelebb állt a győztes gól megszerzéséhez, a velencei védelem azonban mindvégig nagyszerűen állta a sarat és Trajkovskiék valamennyi lehetősége kihasználatlanul maradt. Az északi gárda pedig az utolsó tíz percet a veterán hátvéd Maurizio Domizzi kiállítása révén emberhátrányban töltötte, de így is fontos pontot szereztek idegenben. A Palermo ezzel pontszámban csatlakozott a bajnokságot vezető Bari és Parma csapataihoz, de a Kakasok még nem játszották le fordulóbeli mérkőzésüket, miközben Pippo Inzaghi fiai a nyolcadik helyet foglalják el.

Zsinórban harmadik meccsét nyerte meg a Cittadella együttese, amely 3-1-re győzött a Foggia vendégeként. A venetói gárda már az első félóra végén lépéselőnybe került Andrea Schenetti megpattanó lövése által, melyre a házigazdák még Cristian Agnelli kezezés miatt megítélt tizenegyesével válaszolni tudtak, de nem sokkal később a góllövő formáját az elmúlt fordulókban meglelő Gianluca Litteri visszaállította a vendégek vezetését egy védhetetlen fejessel. A Foggia becsülettel rohamozott az egyenlítés érdekében, de csak kihagyott helyzetekig jutottak, ehelyett egy ellentámadásból Cristian Kouame bebiztosította a Citta sikerét, amely jóvoltából immár a Serie B negyedik helyére kapaszkodtak fel, miközben a Foggia az egymást követő második veresége által visszacsúszott osztályozós pozícióba.

Egy rendkívül fordulatos mérkőzésen a Frosinone és a Cesena 3-3-as döntetlent játszott egymással. Az első 30 percben a Bianconeri kétszer is lépéselőnybe került Karim Laribi találataival, melyre azonban a Ciociari mindkétszer percek alatt felelni tudott Andrea Beghetto és Federico Dionisi révén, utóbbi tizenegyesből vette be Fulignati kapuját Tomasz Kupisz kiállítását követően, aki játékon kívül, teljesen feleslegesen ütötte meg az ellenfelét a büntetőterületen belül. A 33. perctől emberelőnyben játszó Frosinone nagy erőkkel rohamozott a győztes találat megszerzéséhez, végül a 77. percben a sérülésből csereként visszatérő Danilo Soddimo jóvoltából 3-2 arányban magukhoz ragadták az előnyt, ám Lamin Jallow évadbeli hetedik találata révén a tíz emberrel harcoló Cesena el tudott vinni egy pontot a Stadio Benito Stirpéből. A Frosinone sorozatbeli negyedik döntetlenje után maradt az ötödik helyen, míg a Cesena az osztályozós zónában található.

Ugyancsak gólzáporos mérkőzést vívott egymással a Pescara és a Ternana, amely szintén 3-3-as eredménnyel zárult. A remekül kezdő Delfinek az első játékrész után már 2-0-s előnyben voltak Luca Valzania és Stefano Pettinari góljait követően, a szünet után azonban Ivan Varone közeli találata révén közelebb zárkóztak a Szörnyek, kisvártatva ráadásul Marco Perrotta a kiállítás sorsára jutott. Luca Tremolada kihagyott egy büntetőt, a kipattanóból azonban a gólerős középpályás mégis eredményes tudott lenni. Az utolsó negyedórához érve pedig a fiatal szlovák játékos Martin Valjent már a Ternanát juttatta előnyhöz egy lecsorgó labdából, és jó esélyük volt rá, hogy kétgólos hátrányból három pontot szerezzenek, ám rövidesen Andrea Signorini is a kiállítás sorsára jutott. A Pescara az utolsó pillanatokig harcolt, melynek eredményeképpen Valzania napi második találatával egy pontot otthon tudtak tartani. A Delfino maradt a Serie B középmezőnyében, a zsinórban hatodszor, összesen 11. alkalommal ikszelő Ternana pedig továbbra is kieső helyen tanyázik.

A Novara és az Empoli küzdelmes összecsapása 1-1-es döntetlennel ért véget. Mindkét találat a második félidőben született, előbb Magnus Troest a hazaiak juttatta előnyhöz, melyre a kispadról beszálló Miha Zajc a hajrához közeledve tudott válaszolni, így megosztoztak a felek a pontokon. A két csapat közt ezzel megmaradt a négy pontos különbség a hatodik helyezett toszkánok javára, miközben a hullámzóan teljesítő Novara a 12. pozíciót birtokolja.

A hétfő esti zárómeccsen a Perugia 1-0-ra győzött a sereghajtó Ascoli ellen egy hosszabbításban esett találattal. Az első félidőben inkább a vendégek, a másodikban pedig jobbára a hazaiak veszélyeztettek, ám sokáig úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a mérkőzés. Ezzel szemben a 92. percben a csereként beállt Filippo Falco bevágta a három pontot jelentő találatot az umbriaiak számára. A hajrában kiharcolt három ponttal a Grifoni a kieső zóna közvetlen közeléből máris a 10. helyig száguldott előre, ellenben az utolsó hat fordulóban csak egyetlen pontot begyűjtő Ascoli képtelen volt elmozdulni a bajnokság utolsó helyéről.

A Cremonese ugyancsak egy hajrábeli találattal múlta felül 1-0 arányban a Spezia gárdáját. A mindent eldöntő gólt a második etap derekánál becserélt Paulinho szállította a 87. percben, aki immár negyedszer volt eredményes a szezonban. A Grigiorossi ezzel tartja magát a Serie B playoffot érő, hetedik helyen, ellenben a liguriaiak csak 14-ek az olasz másodosztály 22 csapatos mezőnyében.

A Brescia és a Salernitana középmezőnybeli rangadóját az Oroszlánok 2-0 arányban nyerték meg. A gól nélküli első félidő után nem sokkal Luigi Vitale hazaadás helyett szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába fejelt, öngóljával jutott előnyhöz a Brescia, majd hiába használták ki mindhárom cseréjüket a támadójáték serkentése érdekében a salernóiak, a hajrában a Leonessa kulcsembere, Andrea Caracciolo egy védelmi hiba kihasználásával biztosította be a hazai győzelmet évadbeli kilencedik találatával. A Brescia ezzel egyetlen pontra megközelítette a középmezőnyben a 11. helyen tanyázó Granata alakulatát.

A Serie B 17. fordulójának első vasárnapi találkozóján 1-1-es pontosztozkodás történt az Avellino és a Carpi között. A Farkasok már az első tíz perc végén magukhoz ragadták a vezetést Salvatore Molina góljával, és sokáig biztosan őrizték a minimális különbségű előnyt, ráadásul a kapuk mindvégig keveset forogtak veszélyben. Végül azonban a romagnaiak legeredményesebb játékosa, Jerry Mbakogu a 78. minutumban bevágta az egyenlítést jelentő találatot. Mindkét csapat maradt eddig pozíciójában, a Carpi a kilencedik, az Avellino pedig a 17. pozíciót foglalja el.