Serie B, 25. forduló

serie_b_logoA Serie B elmúlt hétvégi fordulója sem telt izgalmaktól mentesen, az élmezőnyből a Frosinone és a Palermo is botlott, így előbbivel holtversenyben az Empoli kapaszkodott fel az olasz másodosztály tetejére.

Sorozatbeli ötödik győzelmével az Empoli a tabella élére ugrott, miután szombat délután 2-1 arányban diadalmaskodott az Ascoli vendégeként. A bomba formában lévő toszkán gárda szekerét az első negyedóra után Rade Krunic lendítette helyes irányba egy védelmi hiba kihasználásával, majd a második felvonás során Nikola Ninkovic néhány perccel a becserélését követően egy gyönyörű emeléssel volt eredményes. A hajrában a házigazda még Simone Ganz révén tudott szépíteni, de a nagy igyekezet ellenére egyenlíteni már képtelenek voltak. Az újabb három ponttal és 54-34-es gólkülönbségével az Empoli a Frosinone elé került, míg a négy fordulón belül harmadszor kapituláló Ascoli maradt a kieső zónában.

A magunk mögött hagyott kör legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a hullámvölgyben lévő Bari 1-0-ra legyőzte hazai környezetben az eddigi listavezető Frosinone csapatát. A mérkőzés jórészt kiegyenlített küzdelemben zajlott, a mindent eldöntő találatot a második játékrész derekánál a Lazio színeiben korábban Európa-ligás gólkirály Libor Kozak szerezte egy szöglet utáni fejes révén, aki első ízben volt eredményes a Galletti soraiban. Fabio Grosso némileg fellélegezhet a Bari kispadján, hiszen csapata öt nyeretlen bajnoki után győzött újra és erősítette meg pozícióját az ötödik helyen. Eközben a Ciociari 16 vereség nélküli összecsapást követően kapitulált újra, az utoljára október 8-án veszítő együttes így rosszabb gólkülönbségével visszacsúszott a Serie B második helyére az Empoli mögé.

Hatalmas meglepetés maradt hétfő estére, ugyanis a forduló zárómeccsén a Foggia házon kívül 2-1-re nyert Palermo ellen. A Rosanero győzelem esetén hármas holtversenyt alakíthatott volna ki a tabella élén az Empolival és a Frosinonéval, ennek megfelelően, bátran kezdtek Bruno Tedino tanítványai, de az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. A második etap derekánál a szicíliai gárda büntetőt harcolt ki, melyet Ilija Nestorovski biztos lábbal értékesített. Pár perccel később azonban Coronado kiállítása miatt emberhátrányba került a Palermo, nem sokkal később pedig a csereként beállt korábbi francia másodosztályú gólkirály Mathieu Duhamel egyenlítette ki a találkozó állását Mazzeo elegáns lekészítéséből, aki első gólját lőtte a Serie B-ben. Kisvártatva a Foggia már a vezetést is megszerezte, egy másik januári igazolás Oliver Kragl távoli bombája által. Egymást követő második vereségével a Palermo a harmadik helyet foglalja el három pont lemaradásban az első két helyezettől, míg sorozatbeli harmadik győzelmével a Foggia egészen a 13. pozícióig masírozott előre.

Kissé váratlanul a Novara házon kívül ért el 3-1-es sikert az otthonában továbbra is mérsékelten teljesítő Cittadella ellen. A januári átigazolási időszak hajrájában az Intertől kölcsönvett George Puscas a múlt heti gólja után ismét főszerepet vállalt, mesterhármasával egy maga döntött a három pont sorsáról. A Benevento korábbi támadója már a 11. percben előnyhöz juttatta az övéit, melyre Luca Strizzolo révén még volt válasza a venetóiaknak, de a szünet után Puscas újabb két góllal biztosította be a három pontot az övéi javára. Domenico Di Carlo tehát győzelemmel mutatkozott be a Novara kispadján, csapata máris a 14. helyre kapaszkodott fel, míg a Cittadella a vereség ellenére maradt az előkelő, negyedik pozícióban.

A Serie B 25. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Parma és a Perugia találkozója 1-1-es eredménnyel végződött. A kötelező győzelem reményében pályára lépő Ducali hiába uraltak a játékot mindkét félidőben, D’Aversa mester tanítványai sokáig ezúttal is csak kihagyott lehetőségekig jutottak. Ráadásul egy óra elteltével a Grifoni némileg a semmiből szerzett vezetést Alberto Cerri révén. Ezt követően a házigazda Ceravolo, Ciciretti és Di Gaudio beállításával hamar kihasználta mindhárom cserelehetőségét, mely jóvoltából az utolsó tíz percen belül Fabio Ceravolo büntetője révén egyenlíteni tudtak. Az egy ponttal a Parma a bajnokság hatodik helyét foglalja el, a Perugia pedig maradt a 12. pozícióban, és továbbra sem nyugodhat meg állását illetően egyik csapat vezetőedzője sem.

Egy küzdelmes összecsapáson a Carpi és a Cremonese 1-1-es döntetlenre végzett egymással. Az első negyedóra végén Giorico révén a házigazda kihasználatlanul hagyott egy büntetőt, nem sokkal később pedig Stefano Scappini találatával már a cremonaiak kerültek lépéselőnybe. A Carpi sokáig eredménytelenül rohamozott, végül az utolsó húsz percen belülre érve a rutinos Federico Melchiorri mentett meg egy pontot csapata számára. A pontosztozkodással megmaradt az egypontos különbség a hetedik helyezett Grigiorossi javára, a romagnaiak pedig továbbra is kilencedikek a táblázaton.

Ugyancsak 1-1-gyel ért véget két másik felsőházi csapat ütközete a Spezia és a Venezia között. További hasonlóság a másik mérkőzéshez, hogy Marco Pinato korai találatával itt is a vendégek kerültek lépéselőnybe, ám szintén egy veterán klasszis támadó Pablo Granoche szállította az egyenlítést érő találatot a vendéglátók javára az összecsapás hajrájához közeledve, miután egy szöglet utáni lecsorgó labdát kotort be közvetlen közelről. A remivel az utolsó playoff-pozíciót elfoglaló Venezia változatlanul egy ponttal előzi meg a tizedik lépcsőfokon ácsingózó Speziát.

A Pescara és a Salernitana középmezőnybeli rangadójából előbbi került ki győztesen 1-0 arányban. A csapatok sokáig eredménytelenül nyűtték egymást, a 80. percben Gaston Brugman évadbeli ötödik találata döntött a Delfinek javára, aki egy védhetetlen szabadrúgás góllal volt eredményes. Ezáltal a két hullámzóan teljesítő csapat közül ezúttal az abruzzóiak örülhettek. Zdenek Zeman legénysége a fontos három ponttal megerősítette 11. pozícióját, ellenben az utolsó három körben nyeretlen Salernitana a 16. helyen egyre közelebb sodródik a veszélyes zónához.

Az Avellino és a Cesena két hajrábeli találat jóvoltából 1-1-es döntetlent játszott. A hazaiak szinte a meccs teljes hosszában fölényben játszották, Ardemagniék azonban minden lehetőségüket elpuskázták. Aztán a 90. percben büntetőhöz jutottak, melyet Federico Moretti biztos lábbal értékesített, és úgy tűnt, hogy otthon tarthatják a három pontot. Nem így történt, ugyanis a korábban folyamatos sérülésekkel bajlódó Daniele Cacia a 97. percben egy fejessel kiegyenlítette a találkozó állását. A felek közt maradt a két pont különbség a 15. helyen tanyázó Avellino javára 17. pozíciót elfoglaló Cesenával szemben.

A Serie B 25. fordulójának kiesési rangadóján a Virtus Entella egy hajrábeli találattal 1-0 arányban felülmúlta a Ternanát idegenben. A két vonal alatt található csapat rangadóján a legeredményesebb játékosát, a sérülés miatt hiányzó Adriano Montaltót nélkülöző Szörnyek sokkal aktívabban játszották, azonban mindez a tényleges gólhelyzetek számában nem igazán mutatkozott meg. Az igazi csattanó pedig a mérkőzés végére maradt, a 86. percben egy céltalanul előre vágott labdát kicsit benézett a védelem, Andrea La Mantia góljával pedig a Virtus mindhárom pontot elvitte Terniből. a hazaiak eredményét már Michele Rigoni hosszabbításbeli második sárga lapja sem befolyásolta. Az Entella maradt osztályozós pozícióban, miközben a Ternana továbbra is sereghajtó a Serie B 22 csapatos mezőnyében, és az új edzővel is kettőből kettő vereséget szenvedett.

Nem született találat a Pro Vercelli és a Brescia alsóházi összecsapásán. A vendéglátók többet próbálkoztak, de kevés értékelhető eseményt tartalmazó találkozón a Leonessa állt közelebb a gólhoz, ám a 38. percben Bisoli büntetőt hibázott. A végjátékban a hazaiak Paolo Ghiglione kiállításával tíz emberre fogyatkoztak, és a csapatoknak be kellett érniük az egy-egy ponttal. A Vercelli 25 ponttal maradt a Serie B legjobb kieső helyén, míg a Brescia két egységgel előttük a jobb playout-pozíciót foglalja el.