Serie B, 30. forduló

serie_b_logoA Serie B elmúlt fordulójában az összes mérkőzést le tudták játszani, és az Empoli visszavette a vezetést a Frosinonétól a Palermo közbenjárásával.

A vasárnapi játéknapon az Empoli 2-1-es papírforma sikert aratott a Virtus Entella ellen, ezzel visszavette az első helyet a bajnokságban. A toszkánok két legjobb góllövője ismét betalált: a 21. találatát szerző Francesco Caputo az első játékrészben Alfredo Donnarumma átadásából volt eredményes, majd a szünet után utóbbi is betalált, neki a 16. gólja volt az idei szezonban. A liguriaiak erejéből csak a szépítésre futotta a finisben Giuseppe De Luca jóvoltából. Ezzel az Empoli az élen egy ponttal ismét megelőzte a ráadásul egyel több mérkőzést lejátszó Frosinonét, a hosszú hetek óta vegetáló Virtus viszont maradt az osztályozós zónában.

A Serie B 30. fordulójának rangadóján a Palermo 1-0 arányban legyőzte az eddigi éllovas Frosinone együttesét. A többet próbálkozó házigazda a mérkőzés egyetlen gólját nem sokkal a térfélcserét követően szerezte, amikor Eddy Gnahore szállította a három pontot érő találatot. Az előny megszerzése után a szicíliaiak biztosan őrizték vezetésüket, és Nestorovski vezérletével akár újabb gólokat is szerezhettek volna. A harmadik helyet visszafoglaló Rosanero ezzel három pontra megközelítette a nála egyel több mérkőzést játszó Frosinonét, amely az újabb pontvesztés jóvoltából kénytelen volt átadni vezető helyét az Empolinak.

A Cremonese és a Cittadella egymás elleni felsőházi mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult. Az első játékrész során a cremonaiak két büntetőhöz is jutottak, az elsőt Brighenti még elpuskázta, a másodikat viszont Juanito Gomez Taleb jóvoltából már gólra tudták váltani. Sokáig nem örülhettek azonban, mert a fordulást követően Manuel Iori fejesével a vendégek egyenlíteni tudtak. A negyedik helyen álló Citta sorban az ötödik meccsén sem talált legyőzőre, ellenben a playoff-helyekről kicsúszó Grigiorossi az egymást követő nyolcadik fordulóban is képtelen volt győzni, és már csak a kilencedik helyen tanyázik.

Rendkívül fordulatos mérkőzésen a Bari és a Pro Vercelli összecsapása 2-2-vel zárult. Az első etap hajrájában Paolo Ghiglione cselsorozata után a vendégek kerültek lépéselőnybe, a szünet után azonban az egyre komolyabb erőket mozgósító Galletti fordítani volt képes: a játékrész derekánál Libor Kozak közvetlen közelrőlegyenlített, majd a hajrában a veterán Franco Brienza a Floro Floresszel való összjátékot követően, alig három perccel a becserélését követően volt eredményes. A hazai publikum már a hátrányból elért győzelemre készült volna, amikor a hosszabbítás perceiben még egy csattanót tartogatott a találkozó: Claudio Morra szezonbeli hatodik találatával egyenlítettek a piemontiak, aki egy elképesztő szöglet utáni kavarodás végén kotorta be a játékszert Micai kapujába. A hatodik helyezett Bari egymást követő három győzelem után veszített pontot, a legjobb kieső helyet elfoglaló Vercelli pedig zsinórban az ötödik körben remizett.

Egyetlen büntető döntött a Venezia javára az utolsó előtti helyezett Ascoli ellen. A mindent eldöntő találatot a rutinos Alexandre Geijo lőtte be a tizenegyespontról a mérkőzés 47. percében, a vendégek sorsa az utolsó tíz percen belül Ivan Francesco de Santis kiállításával pecsételődött meg. A hét forduló óta veretlen Venezia tartja az előkelő, ötödik helyezését, eközben Serse Cosmi állása egyre inkább kezd veszélybe kerülni az utolsó hat meccséből ötöt elveszítő Bianconeri kispadján.

Egymást követő négy nyeretlen bajnoki után immár sorban kétszer diadalmaskodott a Parma, amely a Salernitana után szombat délután a Pescara otthonában is nyerni tudott, ezúttal 4-1 arányban. A Ducali tíz perc alatt lépéselőnybe került Emanuele Calaio közeli találatával, majd a befejező húsz percben három újabb góllal döntötte el a három pont sorsát: Fabio Ceravolo kontrából, Riccardo Gagliolo kipattanóból és Manuel Scavone pedig fejjel volt eredményes, miközben a házigazda erejéből egyetlen szépítő találatra futotta Cristian Bunino révén. A Parma ezzel megerősítette hetedik helyét, míg a 14. pozícióban szerénykedő Pescarán egyelőre semmit nem segített a múlt hétvégi edzőváltás.

Zsinórban negyedik győzelmét aratta a Foggia ellen 2-0-ra nyerő Perugia együttese. A gól nélküli első félidőt követően a szünet után Alberto Cerri sorozatban a harmadik meccsén is eredményes tudott lenni, majd kisvártatva a helyére csereként beálló Alessandro Diamanti büntetőből megszerezte első találatát új kenyéradója színeiben, bebiztosítva ezzel a hazai győzelmet. Nagyszerű feltámadása révén a Perugia stabilizálta helyét az utolsó playoff-pozícióban, ellenben az elmúlt három meccsén két vereséget szenvedő Foggia a 13. helyen hat ponttal lemaradt tőlük.

A Spezia-Ternana összecsapás két első félidei találat jóvoltából 1-1-es eredménnyel ért véget. A sereghajtó vendégek Mattia Finotto góljával ragadták magukhoz a vezetést, azonban Francesco Forte révén a liguriaiak még a szünet előtt egalizálni tudtak. A pontosztozkodással egyik csapat sem lehet elégedett, hiszen a Spezia a tizedik helyen egyre messzebb sodródik a playoff-mezőnytől, a Ternana pedig az utolsó helyről ugyan elmozdult, de a Serie B 22 csapatos mezőnyének 21. lépcsőfokán ugyanúgy hat ponttal vannak lemaradva a bennmaradástól.

A vasárnap délutáni campaniai regionális rangadót a Salernitana két korai góllal 2-0 arányban megnyerte az ősi rivális Avellino ellen. Az alsóházban szerénykedő vetélytársak egymás elleni derbyje már az első 18 perc alatt eldőlt: Sofian Kiyine egy megpattanó lövésből, Mattia Sprocati pedig Minala előkészítését követően tudott eredményes lenni. A folytatásban a vendégek hiába próbálkoztak, kevés lehetőségük adódott a szépítésre, ráadásul a hajrában Salvatore Molina és Raul Asencio egyaránt a kiállítás sorsára jutott. A Salernitana az idei szezonban tehát másodszor is legyőzte legnagyobb ellenlábasát, egyúttal a 12. helyre fellépve immár négy pozíciót és három pontot ver az Avellinóra.

Két gyenge formában lévő csapat egymás elleni mérkőzésén az előre borítékolható, 0-0-s végeredmény született. A Cesena és a Carpi randevúján a házigazda állt közelebb a győzelem megszerzéséhez, de az összességében egyenlő erők küzdelme eldöntetlen eredménnyel zárult. Ennek köszönhetőn megmaradt az ötpontos különbség a 11. helyen álló Carpi javára az utolsó bennmaradó helyet birtokló Cesenával szemben.

A Serie B 30. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a Novara hátrányból fordítva győzte le 2-1 arányban a Brescia csapatát. Az első félóra végeztével Dimitri Bisoli a vendégeket juttatta vezetéshez, a második játékrész elején azonban nyolc perc különbséggel érkezett a fordítás, hazai oldalról ugyanis mindkét kezdőcsatár, George Puscas és Gianluca Sansone eredményes tudott lenni. A két csapat így helyet cserélt egymással a táblázat alsó régiójában, az egymás után három vereség után újra diadalmaskodó Novara a 15. helyre lépett fel, a Brescia pedig a legutolsó bennmaradó helyre hátrált.