Serie B, 36. forduló

serie_b_logoA Serie B legutóbbi fordulóját Húsvéthétfőn rendezték meg, melyben a SPAL tovább növelte az előnyét a másodosztály élen, a Hellas Verona viszont utolérte a Frosinonét a második helyen.

A játéknap déli nyitómérkőzésén a listavezető SPAL hátrányból fordítva diadalmaskodott 2-1-re a kiváló tavaszt futó Trapani csapata ellen. A szicíliai gárda alig négy perc elteltével előnyhöz jutott egy ellentámadás végén Antonino Barilla remek lövésével, és egészen a második félidő elejéig tartották is a vezetést, azonban tíz perccel a térfélcserét követően a ferraraiak gólfelelőse, Mirco Antenucci egy megpattanó lövéssel egalizálni tudott. Sőt, újabb húsz perc múlva Schiattarella pontrúgásból való indításából ismét ő volt eredményes, idénybeli 15. és 16. góljával pedig újabb fontos három ponttal segítette még közelebb a feljutáshoz csapatát. Sorozatbeli harmadik győzelmével a SPAL öt ponttal vezet mindkét üldözője előtt, míg a Trapani továbbra is tartja a legutolsó biztos bennmaradó helyet.

A Hellas Verona visszakapaszkodott a tabella második helyére, miután a húsvéthétfői forduló élmezőnybeli rangadóján 2-0-s győzelmet aratott a Cittadella ellen. A gialloblút az első negyedóra végén Daniel Bessa juttatta előnyhöz egy átlövésből, majd a kiélezett mérkőzést a hajrában a góllövőlistát magabiztosan vezető Giampaolo Pazzini találata döntötte el végleg, aki egy kipattanót pofozott a hálóba. A meccs előtti sajtóértesülések szerint Fabio Pecchia csak akkor tarthatta meg az állását, ha csapat hozza ezt a mérkőzést, úgyhogy most átmenetileg a fiatal tréner fellélegezhet. A Hellas pontszámban beérte a Frosinonét és jobb egymás elleni eredményével meg is előzte a vetélytársat a második helyen, míg a Citta négy veretlen meccset követő első fiaskója ellenére megtartotta az ötödik pozíciót.

A Frosinone váratlan vereséget szenvedett hazai környezetben 3-2 arányban a Novarától. Az összecsapás komoly hideg zuhannyal indult az oroszlánok számára, ugyanis a 12. percben Federico Macheda szerzett vezetést a vendégeknek Galabinov lekészítéséből. Erre viszonylag gyorsan jött a válasz rövid időn belül Daniel Ciofani büntetőjéből, de nem sokkal a szünet előtt a piemontiak javára is megítéltek egy tizenegyest, melyből Andrei Galabinov tüzelt a léc alá. A folytatásban hiába rohamozott a Frosinone, a második etap derekánál Macheda egy kontrából ismét eredményes volt, a hazaiak erejéből pedig már csak egy szépítő találatra futotta a finisben a csereember Benjamin Mokulu kiugrásából. Macheda pályafutása során első alkalommal duplázott a Serie B-ben, a Manchester United egykori támadóját Adorján Krisztián váltotta a 80. percben, de a magyar tehetségnek nehéz dolga lesz a kezdőbe kerülni, ha posztriválisa párosával rúgja a gólokat. A három döntetlen után most veszítő Frosinone a Hellas Veronával azonos pontszámmal már csak harmadik, az elmúlt hat fordulóban nyeretlen piemontiak pedig a tizedik helyen újra egyetlen pontra megközelítették az utolsó Serie B playoff-helyeket.

Egy korai öngól jóvoltából kapitulált a negyedik helyezett Benevento az osztályozós helyen tanyázó Brescia otthonában 1-0-ra. A szerencsétlen megmozdulás a tapasztalt hátvéd Fabio Lucioni nevéhez fűződött, aki egy szöglet után fejelt a saját hálójába. Ezután az eltiltott Ciciretti szolgálatait nélkülöző boszorkányok már később sem tudtak válaszolni annak ellenére, hogy Ceravolo és Cisse révén több komoly gólhelyzetük is adódott. A közel két hónap után újra diadalmaskodó lombardiaiak a 18. pozícióban továbbra is osztályozóra állnak, a déliek pedig maradtak a negyedik helyen, de az üldöző mezőny kiegyensúlyozottságára vall, hogy nekik is mindössze három pont az előnyük a Serie B-mezőny aktuális kilencedik helyezettje előtt.

A Perugia képtelen volt kiharcolni riválisai botlását és csupán gól nélküli döntetlent jegyzett a Közép-olasz rivális Ascoli ellen hazai környezetben. A griffek viszont a második játékrész elejétől létszámhátrányban játszottak Nicola Belmonte második sárga lapját követően, így érthetően nem támadtak ki annyira a második félidőben, mint bizonyára előzetesen tervezték volna. A Perugia maradt a hatodik pozícióban, az utolsó öt játékhéten nyeretlen Ascoli pedig a 16. helyen már csak két ponttal kerüli el az osztályozót.

A Virtus Entella 1-1-es döntetlent ért el a kiesés réme elől menekülő Ternana elleni összecsapáson. A sokáig gól nélkül zajló találkozón az utolsó negyedórában a vendéglátók szereztek vezetést, amikor a primavera csapatból a közelmúltban felhozott portugál tehetség, Dany Mota juttatta előnyhöz az övéit, természetesen pályafutása első gólját szerezve a Serie B-ben. A szörnyek azonban nem adták fel és a hajrá pillanataiban a nem éppen gólgyártásról híres Modibo Diakite révén kiegyenlítettek egy szöglet utáni kavarodásból. A pontosztozkodást követően a Virtus továbbra is tartja a playoff-ot jelentő hetedik helyet, míg a Ternana még mindig kieső helyen tanyázik, egyetlen pontra az osztályozótól.

Két playoff-ért harcoló csapat egymás elleni rangadóját a Carpi nyerte 2-0-ra a Bari ellen. A tavaly még Serie A-s romagnai gárda mindkét félidőben egy-egy találattal többet szerzett az egyre rosszabb formában veszteglő kakasoknál és megérdemelt győzelmet aratott. Fabrizio Castori együttese az első húsz perc végén került lépéselőnybe a menteni igyekvő Denis Tonucci öngóljával, majd a szünet után Jerry Mbakogu egy ajtó-ablak helyzetből biztosította be a hazai sikert. A Carpi így a kilencedik pozícióban pontszámban beérte az utolsó rájátszás-helyeket birtokló riválisokat, és egy ponttal megelőzte az utolsó hat mérkőzéséből immár a negyediket elveszítő Barit, amely az ígéretes évkezdet után a 11. helyre csúszott vissza.

A Salernitana 0-1-ről fordítva harcolt ki 2-1-es sikert az egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródó Latina ellen. Meglepetésre az első félidő hajrájában Pietro De Giorgio szezonbeli első találatával a nerrazzurrik szereztek vezetést egy ellentámadás végén, de a szünet után Alessandro Rosina és Matteo Sprocati jóvoltából a nagyot küzdő gránátok megfordították a mérkőzést és biztosan tartották otthon a három pontot. Újabb győzelmével a salernóiak a 12. helyen két pontra kerültek a rájátszástól, ellenben a zsinórban negyedszer kapituláló és tíz forduló óta nyeretlen Latina maradt a Serie B sereghajtó pozíciójában.

A Pro Vercelli házon kívül győzött 1-0-ra a Vicenza elleni délutáni összecsapáson. A hazaiak szinte az egész mérkőzésen markáns fölényben játszottak, ennek ellenére valamennyi helyzetüket kihagyták. Ezzel szemben a megsérülő Bianchit váltó Gianmario Comi az 58. percben bevitte a mindent eldöntő találatot, miután egy ártalmatlan távoli lövés éppen elé pattant ki Vigorito kapus hibájából. Az immár tíz forduló óta veretlen piemontiak a középmezőnyben messze eltávolodtak a kieső zónától, ellenben a négy fordulón belül harmadszor fejet hajtó Vicenza maradt osztályozós pozícióban.

Az Avellino ugyancsak idegenben gyűrte le 1-0 arányban a Pisát a forduló kora esti összecsapásán. Két alsóházi csapat egymás elleni mérkőzésén kevés valamire való gólhelyzet alakult ki, az egyetlen találat pedig a második félidő elején született Lorenzo Laverone jóvoltából. Értékes házon kívüli sikerével az Avellino a 14. helyen szépen eltávolodott a veszélyes zónától, az immár kilenc forduló óta nyerésképtelen Pisa viszont nem tudott elmozdulni a kiesést jelentő 21. pozícióból.

A játéknap záró mérkőzésén a Cesena 1-0-s győzelmet aratott a Spezia elleni összecsapáson. A házigazda bainconerik mindkét félidőben aktívabban játszottak és a második felvonás elején Camillo Ciano büntetőjéből a vezetést is magukhoz ragadták. Néhány perccel ezt követően a vendégek sorsa végképp megpecsételődött, amikor Daniel Sciaudone a második sárga lapjával a kiállítás sorsára jutott. Az eltiltását töltő házi gólkirály Granoche távollétében a Spezia teljesen veszélytelenül játszott, így simán vereséget szenvedtek. Ezzel a három ponttal a Cesena immár négy egységgel lépett meg az osztályozótól a 15. pozícióban, míg a Spezia továbbra is őrzi a legutolsó rájátszás-helyezést.