Serie B, 8. forduló

serie_b_logoA Serie B elmúlt hétvégi fordulóját követően az eddigi is kifejezetten szoros élmezőny még jobban összesűrűsödött, jelenleg három csapat vezeti azonos pontszámmal a bajnokságot, és még a 11. helyezett is csak három pontra van az éllovasoktól.

A Serie B újdonsült listavezetője a tavaly még élvonalbeli Empoli csapata lett, amely két vereséget követő első győzelmét aratta a Foggia elleni 3-1-es diadallal. A toszkán gárda a gólgyártást a második játékrész elején kezdte el, amikor bő öt percen belül Francesco Caputo egymás után kétszer is eredményes tudott lenni, s idénybeli nyolcadik találatával a Serie B góllövőlistájának élére ugrott. Nem sokkal a duplája után ékpárja, Alfredo Donnarumma is bevette Guarna kapuját, végképp bebiztosítova a hazaiak sikerét. Az Ördögök erejéből csupán egy szépítő találatra futotta a hajrában egy lecsorgó labdát bepiszkáló Fabio Mazzeo jóvoltából. Az Empoli a győzelmével hármas holtversenyben a táblázat élére került, a Foggia továbbra is maradt a kieső zónában.

A hétvége legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén 1-1-es döntetlen született a Palermo és a Parma között vasárnap délután. A Rosanero a válogatott meccsek miatt számtalan húzóemberét nélkülözte, ennek ellenére a kezdőbe újonnan bekerülő saját nevelésű tehetség, Antonino La Gumina kiválóan eltalált átlövésével korán megszerezték a vezetést. A tizedik percben szerzett találat után sokáig őrizték a minimális előnyt, de a második etap derekánál a Ducali egyenlíteni tudott Riccardo Gagliolo pontrúgást követő fejesével, így pontosztozkodás történt a felek között. A Palermo továbbra is a Serie B 22 csapatos mezőnyének egyetlen veretlen csapata, nyolc fordulón belül immár ötödik alkalommal ért el döntetlent, de így is 13 ponttal a lista elején állnak, míg a Parma egymást követő második remijével a középmezőnyben tanyázik.

Hatalmas meglepetéssel zárult a Serie B 8. fordulója, ugyanis a vasárnap esti mérkőzésen a Novara 2-1-re megverte az eddigi listavezető Frosinone alakulatát. Már az első játékrész során is a vendéglátó piemontiak tettek többet a vezetés megszerzéséért, erőfeszítéseiket pedig a térfélcserét követően immár siker koronázta: a csereként beállt 19 éves belga támadó Moutir Chaija pályafutása első Serie B-s gólját szerezte, nem sokkal később pedig Andrea Beghetto vétett egy szerencsétlen öngólt. A Ciociari ezen a meccsen valósággal árnyéka volt korábbi önmagának, és alig tudtak komolyabb helyzeteket kialakítani, a hajrában Danilo Soddimo találatával szorosabbá tették az eredményt. Győzelmével a Novara az osztályozós zónától eltávolodva a 14. pozícióba lépett, míg egymást követő harmadik nyerésképtelen meccs után a Frosinone az Empolival és a Palermóval azonos pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel már csak a harmadik helyen tanyázik.

A néhány héttel ezelőtti éllovas Perugia egymás után a második vereségét szenvedte el, és négy fordulón belül harmadszor kapitulált azok után, hogy az első négy körben egyszer sem talált legyőzőre. Az umbriaiak ezúttal saját közönségük előtt kaptak ki 5-1 arányban a gyenge rajt után javuló tendenciát mutató Pro Vercellitől. A piemontiak Elia Legati korai góljával öt perc alatt vezetéshez jutottak, a házigazda sorát pedig Marko Pajac szünet előtti kiállítása gyakorlatilag megpecsételte. Húsz perccel a lefújás előtt a hősiesen küzdő umbriaiak egalizálni tudtak Nicola Belmonte révén, rövidesen a Vercelli visszavette az előnyt és a duplázó Luca Castiglia remeklésével fölényes győzelmet aratott, a hosszabbításban Giuseppe Vives büntetőből volt eredményes és a csereember Claudio Morra is betalált. Az első hat forduló után még nyeretlen Pro Vercelli az utolsó két meccsén együttesen tíz gólt lőve győzött, és kapaszkodott fel két kör alatt a sereghajtó helyéről a kedvezőbb osztályozós pozícióba. Ezzel szemben a Perugia már a dobogóról is lecsúszott, és egy ponttal az éllovas trió mögött a negyedik helyet foglalja el.

Az egyetlen vasárnap déli mérkőzésen kisebb meglepetésre a Cittadella házon kívül 2-1-es győzelmet aratott a Pescara ellen. A találkozó végeredménye már az első félidőben kialakult, mindhárom találat az első 45 perc alatt esett. A venetóiak másfél perc után vezetést szereztek az előre húzódó Daniele Adorni védhetetlen fejesével, majd az első negyedóra végeztével egy gyors ellentámadás végén Nicholas Siega bombázott nagy erővel a léc alá. A későbbiekben valamelyest feljavult a Pescara játéka, és a szünet előtti percekben Ahmad Benali büntetőjével szépíteni tudtak. A második etap során a Citta mindvégig magabiztosan őrizte előnyét, a Delfinek kevés lehetőséget voltak képesek kidolgozni, így egyenlíteniük sem sikerülhetett. A meccs előtt a két csapat azonos pontszámmal állt egymással, most a Citta feljebb kapaszkodott az ötödik helyre, és három ponttal a 13. helyezett Pescara elé került.

A Venezia a Carpi elleni 2-0-s győzelemmel végre megszerezte idénybeli első sikerét hazai környezetben. Filippo Inzaghi legénysége mindkét játékrész hajrájára tartogatott egy-egy találatot: az első etap végén Davide Marsura egy védelmi hibát használt ki kíméletlenül, a meccs végjátékában pedig Marco Pinato egy szöglet után tudott eredményes lenni. A velenceiek ezzel a hatodik helyre léptek fel, viszont az első három meccsét megnyerő Carpi immár öt forduló óta nyeretlen, és visszacsúszott a 11. lépcsőfokra.

A Bari hátrányból fordítva győzte le 2-1 arányban az Avellinót a forduló Dél-olaszországi rangadóján. Az első játékrészben még mindkét csapat előtt kimaradtak a lehetőségek, a fordulás után viszont az egymást követő második fellépésén eredményes fiatal hátvéd Anton Kresic juttatta előnyhöz a Biancoverdit egy lecsorgó labda bevágásával. A házigazda viszont két perc alatt válaszolni tudott, az idénybeli hatodik gólját szerző Riccardo Improta egy hatalmas bombagóllal vette be az Avellino kapuját. Újabb néhány perccel később pedig egy kezezés miatt büntetőhöz jutott a Bari, melyet Cristian Galano biztosan értékesített, ezzel otthon tartották a három pontot. A két csapat az utolsó két rájátszást érő pozícióban, a hetedik-nyolcadik helyen áll, a Farkasok egy ponttal még mindig megelőzik a Kakasokat.

A forduló nyitómérkőzésén 0-0-s döntetlen történt a Salernitana és az Ascoli alsóházi rangadóján szombaton. Az egész meccs alatt a házigazda állt közelebb a három pont begyűjtéséhez, de kevés lehetőségének mindegyike kimaradt, és akár a Bianconeri is elvihette volna tőlük a három pontot, de az első játékrész derekánál Rosseti kihagyott egy büntetőt. A két csapat közt így megmaradt az egypontos különbség a salernóiak javára, s továbbra is mindketten a mezőny második felében tartózkodnak, az Ascoli immár osztályozós pozícióban.

A másik szombati összecsapáson némi meglepetésre az edzőváltáson frissen átesett Cesena 1-0-ra felülmúlta a Spezia gárdáját. A mindent eldöntő találatot az első félóra végén Andrea Schiavone szerezte, aki egy szögletrúgást követő rövid felszabadítás után volt eredményes. A továbbiakban a jobb erőkből álló vendégek hiába próbálkoztak többet, labdabirtoklásbeli fölényük helyzetekkel nem igazán párosult, kiegyenlíteniük pedig nem sikerült. A héten igazolt Alberto Gilardino ezen a mérkőzésen még nem lépett pályára a liguriaiak színeiben, akik vereségükkel maradtak a középmezőnyben, míg a győzelemmel debütáló Fabrizio Castori alakulata továbbra is a sereghajtó pozíciót foglalja el, de pontszámban beérve az előtte álló két csapatot.

A Virtus Entella a vártnál jóval simább, 3-0-s diadalmenetet hajtott végre a sérülésektől sújtott Brescia ellen. A liguriaiak az első félóra végéhez közeledve kerültek lépéselőnybe, Eramo beíveléséből Giuseppe De Luca fejelt közelről a hálóba. A második játékrész során Daniele Brivio megpattanó szabadrúgása túljárt Minelli eszén, a végeredményt pedig Andrea La Mantia állította be, aki a kapust kicselezve volt eredményes egy elfutás végén. A Virtus az újabb sikerével immár kilencedik a táblázaton, maga mögé utasítva az ismét csak ötven százalékos mérleggel bíró Bresciát is a 15. helyen.

A Cremonese és a Ternana egy kifejezetten izgalmas mérkőzésen végzett egymással 3-3-as döntetlenre. Antonio Piccolo korai tizenegyesével a házigazda jutott előnyhöz, de a 42. perctől a félidő végéig a Szörnyek három góllal fordítani tudtak: Mirko Carretta, Diogo Albadoro és Andraa Signorini voltak eredményesek. A házigazda azonban hatalmas erőket mozgósított a felzárkózás érdekében, végül Stefano Scappini és Benjamin Mokulu jóvoltából ki tudtak egyenlíteni, utóbbi gólja a 88. minutumban érkezett, amikor a Grigiorossi már létszámfölényben játszott a korábban gólt is szerző Signorini hajrábeli kiállítása nyomán. A Ternana egymás után másodszor sem tudott vezetésről nyerni, és továbbra is a kieső zónában tanyázik, a Cremonese az újabb pontszerzéssel a középmezőnyben foglal helyet, miközben mindkét csapat már öt mérkőzés óta nyeretlen.